Bourns Inc. 3329H-1-205LF
Part No.:
3329H-1-205LF
Datasheet:
3329H-1-205LF.pdf
Description:
TRIMMER 2M OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
3329H-1-205LF Specifications
Resistance:
2 MOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Round - 0.250" Dia (6.35mm)