Bourns Inc. 3314J-1-500E
Part No.:
3314J-1-500E
Datasheet:
3314J-1-500E.pdf
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.25W J LEAD TOP
Shipping
3314J-1-500E Specifications
Resistance:
50 Ohms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Square - 0.177" x 0.177" Face (4.50mm x 4.50mm)