Bourns Inc. 3313J-1-200E
Part No.:
3313J-1-200E
Category:
Trimmer Potentiometers
Package:
Datasheet:
3313J-1-200E.pdf
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.125W J LEAD TOP
Shipping
3313J-1-200E Specifications
Series:
Trimpot® 3313 - Sealed
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
20 Ohms
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±150ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Resistive Material:
Cermet
Mounting Type:
Surface Mount
Termination Style:
J Lead
Size / Dimension:
Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm)