Bourns Inc. 3306W-1-203
Part No.:
3306W-1-203
Datasheet:
3306W-1-203.pdf
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.2W PC PIN SIDE
Shipping
3306W-1-203 Specifications
Series:
Trimpot® 3306 - Open Frame
Product Status:
Active
Resistance:
20 kOhms
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Tolerance:
±25%
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Rectangular - 0.268" x 0.319" Face (6.81mm x 8.10mm)