Bourns Inc. 3306K-1-504
Part No.:
3306K-1-504
Datasheet:
3306K-1-504.pdf
Description:
TRIMMER 500KOHM 0.2W PC PIN SIDE
Shipping
3306K-1-504 Specifications
Resistance:
500 kOhms
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Tolerance:
±25%
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Rectangular - 0.268" x 0.319" Face (6.81mm x 8.10mm)