Bourns Inc. 3306K-1-303
Part No.:
3306K-1-303
Datasheet:
3306K-1-303.pdf
Description:
TRIMMER 30K OHM 0.2W PC PIN SIDE
Shipping
3306K-1-303 Specifications
Resistance:
30 kOhms
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Tolerance:
±25%
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.331" x 0.268" Face (8.40mm x 6.80mm)