Bourns Inc. 3306K-1-254
Part No.:
3306K-1-254
Datasheet:
3306K-1-254.pdf
Description:
TRIMMER 250KOHM 0.2W PC PIN SIDE
Shipping
3306K-1-254 Specifications
Resistance:
250 kOhms
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Tolerance:
±25%
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.268" x 0.319" Face (6.81mm x 8.10mm)