Bourns Inc. 3306K-1-105
Part No.:
3306K-1-105
Datasheet:
3306K-1-105.pdf
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.2W PC PIN SIDE
Shipping
3306K-1-105 Specifications
Resistance:
1 MOhms
Power (Watts):
0.2W, 1/5W
Tolerance:
±25%
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Rectangular - 0.268" x 0.319" Face (6.81mm x 8.10mm)