Bourns Inc. 3299X-1-203LF
Part No.:
3299X-1-203LF
Datasheet:
3299X-1-203LF.pdf
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
3299X-1-203LF Specifications
Resistance:
20 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.395" x 0.240" Face (10.03mm x 6.10mm)