Bourns Inc. 3299W-1-504
Part No.:
3299W-1-504
Datasheet:
3299W-1-504.pdf
Description:
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
3299W-1-504 Specifications
Series:
Trimpot® 3299 - Sealed
Resistance:
500 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Size / Dimension:
Rectangular - 0.375" x 0.240" Face (9.53mm x 6.10mm)