Bourns Inc. 3299P-1-104
Part No.:
3299P-1-104
Datasheet:
3299P-1-104.pdf
Description:
TRIMMER 100KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
3299P-1-104 Specifications
Series:
Trimpot® 3299 - Sealed
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Rectangular - 0.240" x 0.375" Face (6.10mm x 9.53mm)