Bourns Inc. 3296Y-1-223LF
Part No.:
3296Y-1-223LF
Datasheet:
3296Y-1-223LF.pdf
Description:
TRIMMER 22K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
3296Y-1-223LF Specifications
Resistance:
22 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.375" x 0.190" Face (9.53mm x 4.83mm)