Bourns Inc. 3296X-1-222LF
Part No.:
3296X-1-222LF
Datasheet:
3296X-1-222LF.pdf
Description:
TRIMMER 2.2KOHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
3296X-1-222LF Specifications
Resistance:
2.2 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.395" x 0.190" Face (10.03mm x 4.83mm)