Bourns Inc. 3296X-1-202
Part No.:
3296X-1-202
Datasheet:
3296X-1-202.pdf
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
3296X-1-202 Specifications
Resistance:
2 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.395" x 0.190" Face (10.03mm x 4.83mm)