Bourns Inc. 3292X-1-203LF
Part No.:
3292X-1-203LF
Datasheet:
3292X-1-203LF.pdf
Description:
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
3292X-1-203LF Specifications
Resistance:
20 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)