Bourns Inc. 3292X-1-201MLF
Part No.:
3292X-1-201MLF
Datasheet:
3292X-1-201MLF.pdf
Description:
TRIMMER 200 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Shipping
3292X-1-201MLF Specifications
Resistance:
200 Ohms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole
Size / Dimension:
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)