Bourns Inc. 3292W-1-504MLF
Part No.:
3292W-1-504MLF
Datasheet:
3292W-1-504MLF.pdf
Description:
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
3292W-1-504MLF Specifications
Resistance:
500 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole
Size / Dimension:
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)