Bourns Inc. 3292W-1-104MLF
Part No.:
3292W-1-104MLF
Datasheet:
3292W-1-104MLF.pdf
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.5W PC PIN TOP
Shipping
3292W-1-104MLF Specifications
Series:
Trimpot® 3292 - Sealed
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Adjustment Type:
Top Adjustment
Resistive Material:
Cermet
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole
Size / Dimension:
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)