Bourns Inc. 3292L-1-500MLF
Part No.:
3292L-1-500MLF
Datasheet:
3292L-1-500MLF.pdf
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.5W WIRE LEADS
Shipping
3292L-1-500MLF Specifications
Resistance:
50 Ohms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)