Bourns Inc. 3292L-1-105MLF
Part No.:
3292L-1-105MLF
Datasheet:
3292L-1-105MLF.pdf
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.5W WIRE LEADS
Shipping
3292L-1-105MLF Specifications
Resistance:
1 MOhms
Power (Watts):
0.5W, 1/2W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.375" x 0.150" Face (9.53mm x 3.81mm)