Bourns Inc. 3269X-1-200LF
Part No.:
3269X-1-200LF
Datasheet:
3269X-1-200LF.pdf
Description:
TRIMMER 20 OHM 0.25W GW SIDE ADJ
Shipping
3269X-1-200LF Specifications
Packaging:
Tube
Resistance:
20 Ohms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)