Bourns Inc. 3269X-1-104
Part No.:
3269X-1-104
Datasheet:
3269X-1-104.pdf
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.25W GW SIDE
Shipping
3269X-1-104 Specifications
Series:
Trimpot® 3269 - Sealed
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Adjustment Type:
Side Adjustment
Mounting Type:
Surface Mount
Termination Style:
Gull Wing
Size / Dimension:
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)