Bourns Inc. 3269W-ES2-500
Part No.:
3269W-ES2-500
Datasheet:
3269W-ES2-500.pdf
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.25W GW TOP ADJ
Shipping
3269W-ES2-500 Specifications
Resistance:
50 Ohms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)