Bourns Inc. 3269W-ES2-103
Part No.:
3269W-ES2-103
Datasheet:
3269W-ES2-103.pdf
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Shipping
3269W-ES2-103 Specifications
Packaging:
Tube
Resistance:
10 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)