Bourns Inc. 3269W-1-501
Part No.:
3269W-1-501
Datasheet:
3269W-1-501.pdf
Description:
TRIMMER 500 OHM 0.25W GW TOP ADJ
Shipping
3269W-1-501 Specifications
Resistance:
500 Ohms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)