Bourns Inc. 3269W-1-105
Part No.:
3269W-1-105
Datasheet:
3269W-1-105.pdf
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.25W GW TOP ADJ
Shipping
3269W-1-105 Specifications
Resistance:
1 MOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)