Bourns Inc. 3269P-1-503LF
Part No.:
3269P-1-503LF
Datasheet:
3269P-1-503LF.pdf
Description:
TRIMMER 50K OHM 0.25W GW SIDE
Shipping
3269P-1-503LF Specifications
Packaging:
Tube
Resistance:
50 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)