Bourns Inc. 3269P-1-253G
Part No.:
3269P-1-253G
Datasheet:
3269P-1-253G.pdf
Description:
TRIMMER 25K OHM 0.25W GW SIDE
Shipping
3269P-1-253G Specifications
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Resistance:
25 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)