Bourns Inc. 3266Z-1-502LF
Part No.:
3266Z-1-502LF
Datasheet:
3266Z-1-502LF.pdf
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.25W PC PIN SIDE
Shipping
3266Z-1-502LF Specifications
Resistance:
5 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)