Bourns Inc. 3266W-1-253
Part No.:
3266W-1-253
Datasheet:
3266W-1-253.pdf
Description:
TRIMMER 25K OHM 0.25W PC PIN TOP
Shipping
3266W-1-253 Specifications
Resistance:
25 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)