Bourns Inc. 3262X-1-502
Part No.:
3262X-1-502
Datasheet:
3262X-1-502.pdf
Description:
TRIMMER 5K OHM 0.25W PC PIN SIDE
Shipping
3262X-1-502 Specifications
Resistance:
5 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.250" x 0.170" Face (6.35mm x 4.32mm)