Bourns Inc. 3262P-1-202LF
Part No.:
3262P-1-202LF
Datasheet:
3262P-1-202LF.pdf
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.25W PC PIN SIDE
Shipping
3262P-1-202LF Specifications
Resistance:
2 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.250" x 0.185" Face (6.35mm x 4.70mm)