Bourns Inc. 3223W-1-202
Part No.:
3223W-1-202
Datasheet:
3223W-1-202.pdf
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.125W J LEAD TOP
Shipping
3223W-1-202 Specifications
Resistance:
2 kOhms
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.154" x 0.125" Face (3.90mm x 3.18mm)