Bourns Inc. 3223W-1-104
Part No.:
3223W-1-104
Datasheet:
3223W-1-104.pdf
Description:
TRIMMER 100K OHM 0.125W J LEAD
Shipping
3223W-1-104 Specifications
Resistance:
100 kOhms
Power (Watts):
0.125W, 1/8W
Tolerance:
±20%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.154" x 0.125" Face (3.90mm x 3.18mm)