Bourns Inc. 3214X-2-103E
Part No.:
3214X-2-103E
Datasheet:
3214X-2-103E.pdf
Description:
TRIMMER 10K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Shipping
3214X-2-103E Specifications
Resistance:
10 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)