Bourns Inc. 3214X-1-105E
Part No.:
3214X-1-105E
Datasheet:
3214X-1-105E.pdf
Description:
TRIMMER 1M OHM 0.25W GW TOP ADJ
Shipping
3214X-1-105E Specifications
Resistance:
1 MOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Size / Dimension:
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)