Bourns Inc. 3214J-1-204E
Part No.:
3214J-1-204E
Datasheet:
3214J-1-204E.pdf
Description:
TRIMMER 200K OHM 0.25W J LEAD
Shipping
3214J-1-204E Specifications
Resistance:
200 kOhms
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Adjustment Type:
Side Adjustment
Size / Dimension:
Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)