TE Connectivity Passive Product 3203X202P
Part No.:
3203X202P
Datasheet:
3203X202P.pdf
Description:
TRIMMER 2K OHM 0.05W J LEAD TOP
Shipping
3203X202P Specifications
Resistance:
2 kOhms
Power (Watts):
0.05W, 1/20W
Tolerance:
±25%
Temperature Coefficient:
±250ppm/°C
Size / Dimension:
Square - 0.134" x 0.134" Face (3.40mm x 3.40mm)