Bourns Inc. 3059J-1-204MLF
Part No.:
3059J-1-204MLF
Datasheet:
3059J-1-204MLF.pdf
Description:
TRIMMER 200K OHM 1W SLD HK SIDE
Shipping
3059J-1-204MLF Specifications
Resistance:
200 kOhms
Power (Watts):
1W
Tolerance:
±10%
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Mounting Type:
Panel Mount
Size / Dimension:
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)