Bourns Inc. 3057Y-1-202M
Part No.:
3057Y-1-202M
Datasheet:
3057Y-1-202M.pdf
Description:
TRIMMER 2K OHM 1W PC PIN SIDE
Shipping
3057Y-1-202M Specifications
Resistance:
2 kOhms
Power (Watts):
1W
Tolerance:
±5%
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Mounting Type:
Panel Mount, Through Hole
Size / Dimension:
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)