Bourns Inc. 3057J-1-201M
Part No.:
3057J-1-201M
Datasheet:
3057J-1-201M.pdf
Description:
TRIMMER 200OHM 1W SLDR HOOK SIDE
Shipping
3057J-1-201M Specifications
Resistance:
200 Ohms
Power (Watts):
1W
Tolerance:
±5%
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Mounting Type:
Panel Mount
Size / Dimension:
Rectangular - 0.315" x 0.190" Face (8.00mm x 4.83mm)