Pulse Electronics 14A-5.0-24B26
Part No.:
14A-5.0-24B26
Datasheet:
14A-5.0-24B26.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 5VA TH
Shipping
14A-5.0-24B26 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 12V, Series 24V
Current - Output (Max):
Parallel 420mA, Series 210mA
Power - Max:
5VA
Size / Dimension:
41.28mm L x 33.32mm W
Height - Seated (Max):
34.93mm