Pulse Electronics 14A-30-10B5
Part No.:
14A-30-10B5
Datasheet:
14A-30-10B5.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 30VA TH
Shipping
14A-30-10B5 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 5V, Series 10V
Current - Output (Max):
Parallel 6A, Series 3A
Power - Max:
30VA
Size / Dimension:
66.68mm L x 55.55mm W
Height - Seated (Max):
39.67mm