Pulse Electronics 14A-20-20B22
Part No.:
14A-20-20B22
Datasheet:
14A-20-20B22.pdf
Description:
PWR XFMR LAMINATED 20VA TH
Shipping
14A-20-20B22 Specifications
Voltage - Primary:
115V, 230V
Voltage - Secondary (Full Load):
Parallel 10V, Series 20V
Current - Output (Max):
Parallel 2A, Series 1A
Power - Max:
20VA
Size / Dimension:
57.15mm L x 47.63mm W
Height - Seated (Max):
41.28mm