Mini-Circuits ZX75LP-288-S+
Part No.:
ZX75LP-288-S+
Datasheet:
ZX75LP-288-S+.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 312MHZ INLINE
Shipping
ZX75LP-288-S+ Specifications
Frequency:
312MHz (Cutoff)
Bandwidth:
288MHz
Insertion Loss:
2dB
Size / Dimension:
0.740" L x 0.750" W (18.80mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.490" (12.45mm)