Mini-Circuits ZX75LP-216-S+
Part No.:
ZX75LP-216-S+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
RF Filters
Package:
Inline, SMA Connection, F and M
Datasheet:
ZX75LP-216-S+.pdf
Description:
RF FILTER LOW PASS 232MHZ INLINE
Shipping
ZX75LP-216-S+ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mini-Circuits
Series:
ZX75LP
Package/Case:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Frequency:
232MHz (Cutoff)
Bandwidth:
216MHz
Filter Type:
Low Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2dB
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Size / Dimension:
0.740" L x 0.750" W (18.80mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.490" (12.45mm)