Mini-Circuits ZX75BP-1205-S+
Part No.:
ZX75BP-1205-S+
Manufacturer:
Mini-Circuits
Category:
RF Filters
Package:
Inline, SMA Connection, F and M
Datasheet:
ZX75BP-1205-S+.pdf
Description:
RF FILT BANDPASS 1.205GHZ INLINE
Shipping
ZX75BP-1205-S+ Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Mini-Circuits
Series:
ZX75BP
Package/Case:
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Frequency:
1.205GHz Center
Bandwidth:
100MHz
Filter Type:
Band Pass
Ripple:
Insertion Loss:
2.5dB
Mounting Type:
Free Hanging (In-Line)
Size / Dimension:
1.200" L x 0.750" W (30.48mm x 19.05mm)
Height (Max):
0.490" (12.45mm)