TDK-Lambda ZWS75PF-5/A
Part No.:
ZWS75PF-5/A
Datasheet:
ZWS75PF-5/A.pdf
Shipping
ZWS75PF-5/A Specifications
Type:
Enclosed
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output 1:
18 A
Power (Watts):
75W (90W Forced Air)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C
Size / Dimension:
8.74" L x 2.17" W x 1.38" H (222.0mm x 55.0mm x 35.0mm)