TDK-Lambda ZWS75PF-36/J
Part No.:
ZWS75PF-36/J
Datasheet:
ZWS75PF-36/J.pdf
Shipping
ZWS75PF-36/J Specifications
Type:
Open Frame
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:
36V
Current - Output 1:
2.5 A
Power (Watts):
76W (90W Forced Air)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C
Size / Dimension:
8.74" L x 2.17" W x 1.38" H (222.0mm x 55.0mm x 35.0mm)