TDK-Lambda ZWS75PF-24/A
Part No.:
ZWS75PF-24/A
Manufacturer:
TDK-Lambda
Category:
AC DC Converters
Package:
Datasheet:
ZWS75PF-24/A.pdf
Description:
PWR SUPP BATT COND
Shipping
ZWS75PF-24/A Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TDK-Lambda
Series:
ZWS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Type:
Enclosed
Number of Outputs:
1
Voltage - Input:
85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:
24V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Voltage - Output 5:
Voltage - Output 6:
Current - Output 1:
3.8 A
Current - Output 2:
Current - Output 3:
Current - Output 4:
Current - Output 5:
Current - Output 6:
Power (Watts):
77W (91W Forced Air)
Applications:
ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:
3 kV
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C
Features:
Adjustable Output, Standby Output, Universal Input
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
8.74" L x 2.17" W x 1.38" H (222.0mm x 55.0mm x 35.0mm)